Hristos în mijlocul nostru…

Sâmbătă, 1 Octombrie 2016 a avut loc prima cateheză cu Grupul de copii „Doar noi?” junior, fiind compus din copii de la ciclul primar de la Școala Gimnazială „George Vâlsan”. Au fost prezenți peste 50 de copii cu vârstele cuprinse între 7 și 10 ani. Ei au învățat cu ajutorul nostru despre primele lucruri pe care un creștin le învață.

Copiii au fost foarte receptivi și au menținut discuția cu întrebări si mici povestioare pe care le mai auziseră. Au fost încântați să participe la această activitate și foarte bucuroși la aflarea următoarelor activități pe care le vor face împreună cu grupul de cateheză „Doar noi?”. Copiii au părut foarte bucuroși să se afle în Biserică și să petreacă aceste momente alături de noi.

Suntem încântați că îi putem învăța ceea ce și noi am aflat când eram de vârsta lor. Îi așteptăm în continuare să-i învățăm tot ce știm despre Biserică, prietenie și tot ceea ce au nevoie. A fost o experientă unică și pentru noi, dar și pentru ei.

Ca și la celelalte cateheze am simtit că Hristos a fost cu adevarat în mijlocul nostru.

A consemnat Radu Andreea clasa a VI-a – Grupului de Cateheză „Doar noi?” .
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...