Anul omagial al misiunii parohiei şi mănăstirii azi

Pentru că anul 2014-2015 este anul omagial al misiunii parohiei, Biserica „Sfântul Nicolae” din Amara, a învățat pe tinerii grupului de cateheză „Doar Noi…?”, cântările și tipicul Sfintei Taine a Botezului și a Cununiei, creând un mic cor bisericesc. În cadrul activităților grupului, menționăm că aceștia vin la repetiții special pentru aceste slujbe.

„Părinte, mă bucur atât de mult să văd teama si apoi, imediat, bucuria de pe chipul părinților la Taina Botezului, iar la Cununie parcă ne vedem pe noi în viitor. Vă mulțumim pentru înființarea corului.” (Coja Maria elevă la Liceul Pedagogic Clasa XII)

A consemnat preot Petre Emilian.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...