„Doar Noi…?” am ales frumusețea vieții

Constatăm revoltaţi invazia macabră din ultimii ani a unei sărbatori păgâne în viaţa românilor; consternarea noastră vine de la intruziunea ei în mediile cele mai neaşteptate şi mai nepotrivite cu putinţă. Este vorba desigur de celebrarea Halloweenului.

Astfel, în încercarea de a oferi tineriilor o altă alternativă, în data de 31 octombrie 2015, grupul de cateheză „Doar Noi…?” al parohiei „Sfântul Nicolae” din Amara, a pus în evidență frumusețea vieții. Acestora li s-a insuflat nationalismul, discutând despre tradițiile românești și povestind întâmplări hazlii din viața fiecăruia. Pe lângă acestea, tinerii au sculptat dovleci, au făcut plăcintă și au jucat jocuri distractive.

A consemnat preot Petre Emilian.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...