30.06.2014 Pregătire duhovnicească pentru elevii claselor a VIII-a

O etapa importanta in viața elevilor este cea a examenelor. Astfel cu o saptamana inainte de examenul de capacitate, la indemnul domnului profesor de religie Catalin Craciun, Preacucernicul preot paroh Cristi Gavrila și Preacucernicul preot II Emilian Cristian Petre, impreuna cu elevii s-au rugat lui Dumnezeu pentru a le lumina mintea si a ințelege mai bine cele invațate.

Activitatea a avut un impact deosebit atat asupra parinților cat și asupra elevilor, marturie stand chiar cuvintele de incurajare ale unui enoriaș:

Stan Valentina - „Foarte frumos! Bravo „sfinților” noștri parinți și spun „sfinți” fiindca iși merita acest cuvant in fața noastra prin eforturile care le fac pentru noi și prin interesul cu care slujesc pentru noi. Sa ne traiți și sa va dea Dumnezeu putere sa faceți tot ce v-ați propus.”
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...