Duminica Pogorârii Sfântului Duh în parohia „Sfântul Nicolae” (Amara)

Duminica 08 iunie 2014, zi in care creștinii sarbatoresc Rusaliile sau Pogorarea Sfantului Duh, grupul de cateheza „Doar Noi…?”, compus din copii si parinți, a participat atat la Sfanta Liturghie cat și la cateheza ce a urmat acesteia. Preotul Paroh Gavrila Cristi și Preotul Petre Emilian au explicat semnificația sarbatorii cunoscuta și sub numele de Cincizecime. Tot in cadrul acestei activitatea grupul a asistat și la explicarea Sfantului Altar.

Parinții au marturisit ca au aflat pentru prima data despre cele existente in Sfantul Altar și au propus abordarea și altor teme legate de practicile din Biserica.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...