Pregătire duhovnicească pentru elevii claselor a VIII-a

O etapă importantă în viața elevilor este cea a examenelor. Astfel cu o săptămână înainte de examenul de capacitate, la îndemnul domnului profesor de religie Cătălin Crăciun, Preacucernicul preot paroh Cristi Gavrilă și Preacucernicul preot II Emilian Cristian Petre, împreuna cu elevii s-au rugat lui Dumnezeu pentru a le lumina mintea si a înțelege mai bine cele învățate.

Activitatea a avut un impact deosebit atât asupra părinților cât și asupra elevilor, mărturie stând chiar cuvintele de încurajare ale unui enoriaș:

Stan Valentina – „Foarte frumos! Bravo „sfinților” noștri părinți și spun „sfinți” fiindcă își merită acest cuvânt în fața noastră prin eforturile care le fac pentru noi și prin interesul cu care slujesc pentru noi. Să ne trăiți și să vă dea Dumnezeu putere sa faceți tot ce v-ați propus.”
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...