Pelerinaj și excursie cu copiii de grădiniță din grupul „Doar Noi…?”

Sâmbătă 14 iunie 2014, parohia „Sfântul Nicolae” în colaborare cu Grădinița din Amara a organizat o excursie în capitală. Aceștia au plecat din biserica parohială după ce Preacucernicul paroh Cristi Gavrilă și Preacucernicul preot II Emilian Cristian Petre au citit rugăciunea pentru cei ce călătoresc. Grupul a vizitat Catedrala Patriarhală unde s-au închinat moaștelor Sfântului Dimitrie Basarabov, moaștelor Sfântului Nectarie de la Eghina și Părticelelor din Lemnul Sfintei Cruci, apoi au vizitat Palatul Patriarhal. În continuarea excursiei copii au vizitat muzeul Antipa și au participat la un spectacol la Circul Globus.

Copiii au rămas plăcut impresionați de activitatea desfășurată pe toată perioada zilei și au promis că vor veni și la întâlnirile de cateheză.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...