Duminica Pogorârii Sfântului Duh în parohia „Sfântul Nicolae” (Amara)

Duminică 08 iunie 2014, zi în care creștinii sărbătoresc Rusaliile sau Pogorârea Sfântului Duh, grupul de cateheză „Doar Noi…?”, compus din copii si părinți, a participat atât la Sfânta Liturghie cât și la cateheza ce a urmat acesteia. Preotul Paroh Gavrilă Cristi și Preotul Petre Emilian au explicat semnificația sărbătorii cunoscută și sub numele de Cincizecime. Tot în cadrul acestei activitatea grupul a asistat și la explicarea Sfântului Altar.

Părinții au mărturisit că au aflat pentru prima dată despre cele existente în Sfântul Altar și au propus abordarea și altor teme legate de practicile din Biserică.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...